Jak znaleźć miłość przez internet?

Randki online – czyli poznawanie ludzi za pośrednictwem aplikacji randkowych i witryn internetowych – mogą wydawać się przytłaczającym, chaotycznym bałaganem. I tak zazwyczaj jest, gdy dopiero zaczynasz przygodę z randkowaniem online. Nierzadko, pierwszym wrażeniem jest wręcz rozczarowanie, gdy nie masz żadnych ,,matchy”, albo ludzie, z którymi łączy Cię aplikacja są zupełnie nie w Twoim typie. Ale zaufaj liczbom: randkujące pary w większości poznały się w Internecie, a aż jedna trzecia małżeństw w USA  zaczęła się… przez aplikacje randkowe! Warto więc spróbować i przekonać się, że poznając ludzi online masz szansę stworzyć z nimi trwałe związki!

Nie ważne, czy dopiero zaczynasz korzystać z aplikacji randkowych lub czy ,,siedzisz w tym” już długo i chcesz poznać triki, które ułatwią Ci znalezienie drugiej połówki: poniżej przedstawiamy 11 randkowych porad, o których każdy powinien pamiętać:

Jak znaleźć miłość online? Wiedz czego chcesz

Randkowanie warto jest zacząć od zastanowienia się nad tym, czego oczekujesz. Czy ma być to miłość na całe życie, czy też szukasz kogoś w określonym wieku, a może masz tyle pracy i spraw na głowie, że szukasz tylko kogoś na niezobowiązujące spotkania? Randkowanie online sprawdza się najlepiej, gdy naprawdę wiesz, czego szukasz. Czy jesteś zainteresowany znalezieniem partnera na stałe? Marzysz o ślubie i dzieciach? A może bardziej interesuje Cię niezobowiązujący seks? Albo po prostu chcesz poznać nowych, ciekawych ludzi?

Ustal czego szukasz i wyraźnie to zakomunikuj. Jeżeli sam nie wiesz, to w sumie świetna okazja do tego, by się szczerze nad tym zastanowić. Usiądź i pomyśl, jakiego rodzaju związku chcesz i jaka osoba byłaby dla Ciebie idealna. Jakie powinna mieć cechy? Czy powinna wyglądać w określony sposób? Zrobienie takiej listy, pomoże Ci rozsądnie oceniać profile i na bieżąco decydować, czy przesunąć kogoś palcem w prawo (sparowanie) czy w lewo (,,nie podoba mi się”). Skoncentruj się tylko na tych ,,matchach”, które faktycznie pasują do Twoich wyobrażeń i oczekiwań.

Miłość zaczyna się od radosnego zdjęcia!

Twój randkowy profil, to niejako Twoja wizytówka: najlepiej jest mieć na nim dużo różnych zdjęć. Jednak warto także trzymać się kilku zasad: upewnij się, że Twoja twarz jest dobrze widoczna. Nie dodawaj jako pierwszego zdjęcia, zdjęcia grupowego, w którym nie jest jasne, który to Ty. Uśmiechnięte, radosne fotografie, zwykle przemawiają do większości ludzi – sprawiają, że wydajesz się być przystępna/y i zabawny/a. Jeśli to możliwe, zaprezentuj również na zdjęciach swoją osobowość: ujęcie przedstawiające Ciebie, która się śmieje, ujęcie przedstawiające Cię na świeżym powietrzu (jeśli kochasz przyrodę), ujęcie przedstawiające Ciebie w piżamie z kawą bezkofeinową – jeśli jest to Twój idealny niedzielny poranek.

No i ostatnia zasada: upewnij się, że Twoje zdjęcia są aktualne i realistyczne. Nie przesadzaj więc z filtrami i nie odejmuj sobie kilogramów. Wiesz, te z pozoru nieszkodliwe kłamstewka mogą mieć dla drugiej osoby bardzo duże znaczenie, a prawda i tak wyjdzie na jaw.

Jak znaleźć miłość online? Wysyłaj duuużo wiadomości!

Nierzadko zdarza się, że gdy ludzie po raz pierwszy zaczynają randkować online, są dość nieśmiali. Nie chcą wysyłać żadnych wiadomości, nie odpowiadają na zaczepki… A jeżeli już się na to zdecydują, przed każdym wysłaniem długo analizują to, co napisali. Nie popełniaj tego błędu: wysłanie komuś wiadomości nie oznacza, że automatycznie chcesz się z nim umówić; pomyśl o tym bardziej jak o rozpoczęciu rozmowy z nieznajomym siedzącym obok Ciebie w kawiarni. Pamiętaj, że dopóki się nie zaangażujesz i nie zaczniesz prowadzić swobodnych rozmów, szanse, że kogoś poznasz, będą małe.

Więc pisz do każdego, kto Ci się spodoba i odpowiadaj na wszystkie wiadomości, które są dla Ciebie interesujące albo napisane przez kogoś, kto cię intryguje.

Niektóre aplikacje randkowe pozwolą Ci wysyłać wiadomości tylko wtedy, gdy już się zgadzasz na dopasowanie, lub wykazujesz zainteresowanie drugą osobą: a to jest jeszcze lepszym powodem, aby do napisać, gdy już macie ,,matcha”! Przecież wiesz już, że istnieje wzajemne zainteresowanie.

Zacznij rozmowę w intrygujący sposób!

Kiedy piszesz do kogoś po raz pierwszy, nie mów tylko „cześć” lub „hej, co słychać?” Niech Wasza rozmowa od początku będzie wciągająca! Pokaż, że przeczytałaś ich opis w profilu, komentując coś, co tam napisali. Możesz też zagadnąć o konkretne zdjęcie, albo jeszcze lepiej, zadaj pytanie na postawie tego co zobaczyłaś. Możesz również zapytać o coś konkretnego na temat wspólnych doświadczeń – nadchodzące wakacje, nieprzewidywalność pandemii lub coś specyficznego dla Twojego miasta.

Nie zawracaj sobie głowy ludźmi, którzy nie są tobą zainteresowani

Jeśli ktoś nie odpowiada na twoją pierwszą lub dwie wiadomości, zostaw go w spokoju. Prawdopodobnie nie wchodzą już na aplikację i zobaczą Twoje wiadomości dopiero za parę tygodni. Inna opcja jest taka, że widzieli to, co napisałaś/łeś, ale po prostu nie są Tobą zainteresowani. Szanuj swój czas i zaakceptuj odrzucenie.

„Istnieje milion możliwych powodów, dla których dana osoba nie odpisała, a 99,9% przypadków nie ma nic wspólnego z twoją atrakcyjnością i wartością jako osoby”, piszą eksperci. A więc nie przejmuj się! W tym internetowym morzu jest mnóstwo ryb.

Drogie kobiety i mężczyźni – nie przeceniajcie swoich możliwości!

Niektórzy ludzie za wszelką cenę nie chcą odrzucać innych osób i przez to gubią się w niekończących się, nudnych rozmowach o niczym, z osobami, które właściwe są im obojętne. To nie tylko nieefektywne, ale może prowadzić do tego, co część ekspertów nazywa wypaleniem aplikacji randkowych. Zjawisko to występuje, gdy internetowe rozmowy pochłaniają mnóstwo Twojego czasu i energii, Ty sam rozmawiasz z milionem ludzi naraz, ale nie nawiązujesz prawdziwej więzi z żadną konkretną osobą.

Jak rozwiązać ten problem? Ustal limit liczby osób, z którymi będziesz czatować jednocześnie. Randkowanie z wieloma osobami naraz jest trudne i czasochłonne. Jeśli zaczynasz czuć się wyczerpany lub zniechęcony, zrób sobie przerwę. Usuń wszystkie randkowe aplikacje i wyczyść  konwersacje z ostatnich 30 dni. Możesz też zrobić sobie całkowity reset raz na jakiś czas. Nie obawiaj się, że coś stracisz – taki odpoczynek sprawi, że jak wrócisz ponownie, będziesz mieć o wiele więcej energii do dalszych randkowych przygód.

Szczerość wobec siebie i innych jest najważniejsza

Niech ludzie naprawdę Cię poznają! Wdawaj się w szczere rozmowy, pytaj ludzi o ich życie i opowiadaj o swoim. Autentyczność i wrażliwość są tym, co pomoże Ci nawiązać prawdziwe relacje.

Pamiętaj również, aby jasno zakomunikować czego oczekujesz od randek i jaki rodzaj potencjalnego związku chciałbyś nawiązać. Ważne jest, aby być szczerym: jeśli ktoś mówi, że szuka męża/żony i najchętniej za rok wziąłby ślub, a Twoje plany na życie są zupełnie inne: powiedz mu o tym. Nie rób drugiej osobie bałaganu z życia. Tym samym, jeśli ktoś mówi, że nie jest przeciwnikiem ONS i szuka czegoś niezobowiązującego, nie umawiaj się z nim z nadzieją, że po jakimś czasie zmieni zdanie – bardziej prawdopodobne jest, że to Ty zostaniesz zraniony.

Zaufaj intuicji

Często zdarza się, że rozmowa ciągnie się w nieskończoność, trwa i trwa całymi tygodniami, a ludzie z jakichś powodów dalej nie spotykają się w prawdziwym życiu. To bardzo zdradliwe. Przeciągając moment ,,prawdziwego” poznania, łatwo zacząć idealizować drugą osobę, ale także czuć presję, by randka przebiegła perfekcyjnie. Najgorsze jest jednak pogrążenie się w wysyłaniu SMS-ów, regularnych wiadomościach, ciągłym kontakcie… tylko po to, aby na tej wyczekanej randce zdać sobie sprawę, że nie ma między Wami żadnej chemii.

Powinieneś chcieć spotkać się z kimś twarzą w twarz najszybciej, jak to możliwe. W ten sposób szybko zobaczysz, czy jest między Wami ,,to coś”. Przy tym, odkrywasz atrakcyjność fizyczną i mowę ciała drugiej osoby. Nie zapominaj że logowałeś się na randkowym serwisie nie po to, by zyskać ,,korespondencyjnego przyjaciela”. Kiedy już to zrozumiesz, po prostu idź na tę kawę lub idź na ten spacer!

Nawiasem mówiąc, pierwsza randka nie musi być czymś wielkim — może to być po prostu krótki spacer lub nawet wirtualne spotkanie wideo.

Zdefiniuj relację

Kiedy już jesteś na drugiej, trzeciej randce, świetnie Wam się rozmawia i wszystko wydaje się iść w jak najlepszym kierunku, czas byś zdefiniował typ relacji, która jest między Wami. Oczywiście nie mówimy tutaj o składaniu jakichś obietnic czy zobowiązywaniu się do czegoś poważnego, ale po prostu luźną, otwartą rozmowę o tym, dlaczego spędzacie razem czas i jak każdy z was widzi przyszłość.

Oto kilka pytań i wskazówek, o co zapytać:

    • Czy szukasz w tym momencie długoterminowego związku?

    • Jak nas widzisz?

    • Lubię spędzać z Tobą czas i podoba mi się, że powoli coraz lepiej się poznajemy. Nie jestem jeszcze gotowy, aby to nazwać, ale widzę, że to może przerodzić się w związek, jeśli wszystko pójdzie dobrze. Co myślisz?

    • Czy spotykasz się teraz z innymi ludźmi?

Zadanie tych pytań, może wydać Ci się przerażające, ale kiedy już otrzymasz na nie odpowiedź, będziesz sobie wdzięczny, że to zrobiłeś. Takie jasne postawienie sprawy zaoszczędzi Twój czas na zaangażowanie się w coś, co postrzegasz jako potencjalny związek, gdy druga osoba nie jest niego gotowa. Ogólnie rzecz biorąc, randki przeradzają się w coś większego, gdy jedna z osób jest gotowa być ,,bezbronna” – mówią seksuolodzy.

Nie można powiedzieć, że jakaś relacja jest prawdziwa, gdy nie ma w niej wrażliwości” –  „W końcu chodzi o to, by pozwolić sobie na bycie emocjonalnym i zaryzykować zranienie w imię znalezienia prawdziwej miłości”.

Bądź cierpliwy

Te rzeczy wymagają czasu. Możesz nie spotkać nikogo przez pierwsze kilka miesięcy randek online – i to jest jak najbardziej normalne. Wokół aplikacji randkowych panuje cała ,,kultura”, do której przystosowanie może zająć trochę czasu, a jeśli od dawna nie umawiałeś się na randki, to także potrzeba chwili, by się rozluźnić i ponownie wejść w ten proces. Bądź cierpliwy, zaangażowany i przede wszystkim – pozytywnie nastawiony! Jeśli czujesz, że musisz zrobić sobie przerwę na jakiś czas, zrób to i wróć dopiero, gdy będziesz znów gotowy.

I nie zapomnij dobrze się bawić! Na tym polega randkowanie!