Zagraniczne portale randkowe, czyli randki z całego świata

Poszukiwanie potencjalnej partnerki w Internecie może być wymagać od Ciebie sporo wysiłku, tym bardziej, jeżeli mieszkasz za granicą i jest to dla Ciebie jedyna szansa na poznanie kobiet. Istnieje jednak wiele sposobów, byś odpowiednio się przygotował, zanim wkroczysz w świat randek online. Pamiętaj, że portale randkowe są świetną opcją dla wszystkich, którzy chcą poznać nowych ludzi z całego świata! Setki użytkowników w różnych zakątkach Europy (i nie tylko) czeka na to, żeby Ciebie poznać! Przekonaj się, że świat portali randkowych może zagwarantować Ci udane randki online – gdziekolwiek jesteś!

Zapoznaj się z poniższymi poradami, a randkowanie przez Internet nie będzie już dla Ciebie tajemnicą!

Życie za granicą jako singiel, oznaczać może przygodę, ekscytującą karierę i, niestety, trochę więcej kłopotów ze znalezieniem partnerki. Ale nie musisz męczyć się w relacji na odległość  – dzięki Internetowi i nowym aplikacjom, istnieje wiele niezawodnych sposobów na znalezienie miłości. Zrób pierwszy krok: dołącz do zaufanego serwisu internetowego. Wybór jest ogromny i tylko od Ciebie zależy, czy wolisz opłacić subskrypcję i zwiększyć swoje szanse na znalezienie długoterminowego związku, czy wybierzesz raczej łatwą, darmową aplikację, która umożliwi Ci nawiązanie niezobowiązujących relacji. Następnie: stwórz swój profil randkowy. Przeczytaj kilka wskazówek dotyczących randek online dla mężczyzn; dzięki nim, w końcu będziesz mógł spotkać kobietę swoich marzeń!

Rejestrując się na portal randkowy przykuj jej/jego uwagę!

Oto najważniejsza ze wskazówek: zaangażuj się w stworzenie idealnego randkowego profilu! To Twoja wizytówka i przepustka do poznania dziesiątek pięknych kobiet. Starannie wybierz kilka realistycznych zdjęć, na których widać Twoją twarz i sylwetkę. Idealnie byłoby, gdybyś wydawał się być na nich szczęśliwy i lekko tajemniczy. Pamiętaj jednak, żeby zdjęcia były aktualne; nikogo nie interesuje jak wyglądałeś 10 kg temu. Uwierz, to zminimalizuje możliwość rozczarowania na pierwszym spotkaniu. Po znalezieniu profilu atrakcyjnej kobiety, nie pisz od razu. Postaraj się przemyśleć, co chcesz powiedzieć (a może o co zapytać?). Kobiety doceniają wysiłek, więc zwykłe ,,co u Ciebie?” już nie przejdzie.

Nie bój się barier językowych. Na większości serwisów randkowych można spotkać ludzi, którzy rozmawiają w języku angielskim. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby wyrazić siebie.

Serwisy randkowe to miejsca, gdzie zdecydowanie musisz się wyróżnić. Wielu mężczyzn po prostu wysyła nudną, nieprzemyślaną wiadomość, pytając dziewczynę, jak się ma, lub pisząc, że ładnie wygląda. Cóż, wysyłanie takich wiadomości na pewno jest uprzejme, ale kobiety odbierają to raczej jako znak, że albo: nie przeczytałeś, co ma w swoim profilu, albo: piszesz w ten sposób do każdej i masz nadzieję, że w końcu któraś odpowie.  

Z drugiej strony niekoniecznie chcesz ją zanudzić całą historią swojego życia i wyjść przy tym na zdesperowanego. Złotym środkiem jest prowadzenie luźnej, ogólnej rozmowy i zostawienie ważniejszych/ciekawszych tematów na pierwsze spotkanie.

Pamiętaj aby pokazać, że również jesteś jej ciekawy: zadawaj pytania, słuchaj do końca odpowiedzi. Jeżeli ona też jest emigrantką, tematy się nie skończą! Oboje jesteście w obcym kraju, więc powinniście mieć dużo do omówienia – jak się wam tutaj żyje, za czym tęsknicie, czy znaleźliście wielu nowych przyjaciół, jak długo planujecie zostać.

Utrzymuj neutralne tempo rozmowy

Znalezienie partnerki na emigracji może być trudniejsze, niż w państwie Twojego urodzenia, ale przy zachowaniu kilku reguł, na pewno Ci się uda. Najważniejsza zasada: nie daj jej odczuć, że jesteś zdesperowany. Nie pisz do niej zbyt często i nie odpowiadaj zbyt szybko –  intensywność w działaniu nie wyjdzie Ci na dobre. Oczywiście nie przesadzaj również w drugą stronę, bo granie ,,niedostępnego”, raczej też jej nie przekona. Wyczuj balans i działaj naturalnie.

Typowe tempo przebiegu relacji różni się w zależności od kultury i kraju, w którym się znajdujesz. Mężczyźni-emigranci szukający partnerki w randkowych aplikacjach są więc na wygranej pozycji: zawsze możesz wytłumaczyć się innymi zasadami panującymi w Twojej kulturze.

Nie rozmawiaj o seksie

Rozmowa o seksie na etapie poznawania się, nie jest mądrym posunięciem. Zostaw poruszenie tego delikatnego tematu, chyba, że to ona zacznie pierwsza. Weź pod uwagę fakt, że w serwisach randkowych spotkasz kobiety z różnych krajów; kultury, w których się wychowały, mogą mieć inny stosunek do kontaktów seksualnych. Nie chcesz przepędzić obiecującej relacji, tylko przez zadanie głupiego pytania.

Jeśli mimo wszystko poruszysz temat seksu, bądź przygotowany na to, że możesz zostać usunięty z jej ,,par” . Mimo różnorodności kultur, dla wielu kobiet rozmowa o seksie z kimś, kogo dopiero co poznały, może wywołać niesmak.

Uczciwość i skromność to Twoje najlepsze cechy

Nie musisz mówić o swojej super płatnej pracy, o koncie bankowym czy najnowszym samochodzie, którym jeździsz, żeby zaimponować kobiecie. A przynajmniej nie takiej, której chciałbyś zaimponować. Jedną z najlepszych wskazówek dotyczących randkowania online dla mężczyzn jest pokora: przechwalanie się nie jest już atrakcyjne. Zamiast tego wykorzystaj w pełni to, w czym jesteś dobry. Miej świadomość swoich mocnych stron, niezależnie od tego, czy jest to umiejętność przyrządzania pysznych potraw, bieganie maratonów, umiejętność nauki języków czy podróżowanie w najdziksze zakątki świata.

Inna rzecz, która powinna być oczywista, ale niestety dla części mężczyzn wciąż taka nie jest: nigdy nie mów jej, że jesteś singlem, gdy tak naprawdę jesteś w związku z kimś innym. Tak, związek na odległość też się liczy. Jednocześnie bądź otwarty na nowe znajomości, gdy już oficjalnie zakończyłeś poprzednią relację. Uczciwość to pewne minimum, którego oczekujesz od potencjalnego partnera, więc okaż jej taki sam szacunek. Poza tym, społeczności emigrantów mogą często spotykać się w tych samych miejscach, więc lepiej nie palić mostów. W końcu prawda zawsze wychodzi na jaw.

Zachowaj umiar

Znalezienie romansu może być trudniejsze dla emigrantów niż dla mężczyzn w ich ojczystych krajach. Dlatego gdy już trafisz na atrakcyjne kobiety, będziesz chciał zostawić sobie wszystkie opcje otwarte i działać na wielu frontach.

Nie ma nic złego w rozmowach i flirtowaniu online z więcej niż jedną kobietą na raz. Jednak nie ulegaj pokusie wysyłania takich samych, uniwersalnych odpowiedzi do wszystkich kobiet lub rozpoczynania rozmów w ten sam sposób. Czy chciałbyś, żeby Twoja potencjalna partnerka tak się zachowywała? Jeśli nie, nie powinieneś tego robić.

„Ciągle zadawał mi te same pytania dotyczące mojej pracy. Najwyraźniej nie pamiętał, jak powiedziałam mu o tym samym już wcześniej dwa razy” – mówi Kirsten. „I raz, co niewiarygodne, w e-mailu było imię innej kobiety”.

Gdy pokażesz, że cenisz kobietę, z którą piszesz, zwiększasz swoje szanse na umówienie się na prawdziwą randkę. Kobiety szybko wyczują, czy jesteś szczery, więc nie próbuj oszukiwać. Zaangażowanie popłaca, i jeżeli będziesz trzymał się tej zasady, na jednej randce na pewno się nie skończy.

Jeśli jednak spotykacie się pierwszy raz na prawdziwej randce i nie ma chemii… cóż, na pewno nie powinieneś się poddawać! Znajdź inny atrakcyjny profil i spróbuj ponownie.