Aplikacje randkowe, które musisz znać!

Aplikacje randkowe wykorzystują coraz nowsze i coraz bardziej zaawansowane metody dopasowywania ludzi. Korzystając z aplikacji mobilnej możesz umawiać się z każdego miejsca na ziemi i poznawać naprawdę wystrzałowych ludzi. Brzmi nieźle? Też tak myślimy!                                                                                                       

Znasz Tindera. Prawda? Aktualnie hasło „przesuń w prawo” traci już swoją rację bytu. Prawdopodobnie dawno temu pobrałeś i usunąłeś również aplikację Bumble i zabawiłeś się też międzyczasie w bardziej intymnej, ale wciąż mało ciekawej aplikacji randkowej Hinge.

Wszystkie te doświadczenia z randkowymi portalami już są za Tobą. A związku jak nie było, tak nie ma. Tracisz nadzieję? Głowa do góry! Poniżej przedstawimy kilka najnowszych aplikacji (lub funkcji w aplikacjach) randkowych, które weszły na światowy rynek w 2020 roku i z pewnością są coraz skuteczniejsze.

Mniej znane aplikacje randkowe

Według najnowszych badań 12 procent Amerykanów przyznało, że związało się na poważnie z kimś, kogo poznali w aplikacji. Liczba ta jest albo przerażająco niska albo wyjątkowo wysoka – w zależności od tego, jak cyniczny jesteś wobec miłości. Z socjologicznego punktu widzenia aplikacje randkowe dają nam jednak inną perspektywę na nasze życie randkowe.

Wydaje się, że w ostatnim czasie wciąż rośnie rynek aplikacji randkowych, które oferują coś nieco innego niż te najpopularniejsze – można znaleźć aplikacje randkowe dla osób z problemami żołądkowymi, aplikacje randkowe dla osób, które chcą bezpiecznie udostępniać drastyczne obrazy, aplikacje randkowe dla rolników i Chrześcijan oraz chrześcijańskich rolników. Ludzie masowo szukają miłości, partnerów, kogoś, kto uwolni ich od tego dojmującego poczucia samotności. W odpowiedzi na ten trend również telewizja oferuje dużą ilość programów o podobnej tematyce.

Poniżej przedstawiamy 10 aplikacji randkowych. To jedne z najlepszych, najbardziej innowacyjnych opcji, które pojawiły się w Stanach Zjednoczonych w zeszłym roku lub pojawią się wkrótce. Nie stawiają świata randek do góry nogami i nie sprawiają, że staje się to nagle łatwe. Jednak trochę zmieniają dotychczasowe zasady. Być może któraś z nich przypadnie Ci do gustu. Jeśli nie, to zawsze możesz wrócić do standardowych dostępnych aplikacji randkowych.

Choć najlepsze aplikacje randkowe znane i dostępne w Polsce pewnie już znasz, to warto sprawdzić kilka innych aplikacji randkowych, dostępnych w innych krajach – kto wie, być może w niedalekiej przyszłości będą one dostępne również u nas!

Randki na Facebooku

Co myślisz o przekazaniu Facebookowi kontroli nad swoim życiem miłosnym? Pasuje Ci? Świetnie, teraz możesz się umówić na randkę na Facebooku. Stwórz oddzielny profil randkowy w swoim prawdziwym profilu, a następnie algorytm pobierze informacje o wydarzeniach, w których uczestniczyłeś, aktywnych grupach i zainteresowaniach na Facebooku, aby połączyć Cię z odpowiednimi osobami – żadna z nich nie będzie z Twojej obecnej grupy znajomych, chyba że zmienisz odpowiednie opcje w ustawieniach. Sukces nowej funkcji tego ogromnego serwisu społecznościowego zależy od tego, jak aktywny jesteś na platformie.

Lex

Lex – jest to aplikacja randkowa dla prawie każdego, kto nie identyfikuje się jako osoba heteroseksualna i / lub cispłciowa. Początkowo była finansowaną przez użytkowników aplikacją o nazwie Personals, która niedawno zmieniła nazwę na Lex. Możesz w niej filtrować i wyszukiwać w oparciu o swoje preferencje randkowe, publikować swoje zdjęcia i treści, połączyć się ze swoim kontem na Instagramie (ale tylko jeśli chcesz) i wysyłać wiadomości do innych użytkowników w aplikacji.

Jest to świetna opcja dla osób homoseksualnych, niebinarnych i wszystkich, którzy mają problem ze znalezieniem odpowiedniej osoby na zwykłych, mainstreamowych portalach. Aplikacja do poznawania ludzi i nawiązanie nowych znajomości, jak też korzystania z masy dodatkowych opcji, które pomogą Ci zaistnieć w świecie randek.

Round

Aplikacja The Round kładzie nacisk na logistykę randek. Podczas jednej sesji masz 10-minutową rundę dobierania osób pasujących do Ciebie – sprawdzasz wstępnie wybrane przez algorytm profile i wybierasz osobę, która według Ciebie najbardziej pasuje. Gdy to zrobisz, aplikacja wyświetli monit o ustawienie rzeczywistej daty i lokalizacji spotkania w ciągu najbliższych 48 godzin.

Może to ograniczyć niekończące się konwersacje, które do niczego nie prowadzą. W pozostałych aplikacjach często to właśnie tak wygląda – piszecie, piszecie, piszecie, powoli tracicie zapał i nigdy nie dochodzi do spotkania. Aplikacja ta jest na razie w fazie testowej, można jednak dołączyć do badań, ale tylko w Stanach.

League live

The League – aplikacja randkowa dla osób z imponującymi kontami na LinkedIn i drygiem do finansów jest dostępna już od jakiegoś czasu. Ostatnio pojawiła się jednak aktualizacja z nową funkcją szybkiego randkowania. Masz sześć minut na rozmowę wideo z trzema nieznajomymi, którzy mogą spełnić Twoje wymagania (przy okazji ta aplikacja może Ci się przydać do nawiązywania kontaktów biznesowych!).

Możesz z nimi chwilę pogadać, poflirtować lub po prostu zobaczyć, jak wyglądają, bo zdjęcie profilowe, które może być edytowane, filtrowane itd. zazwyczaj nie oddaje prawdy. Cholernie dziwne? Tak. Oszczędność czasu? Ogromna.

AskMatch

AskMatch to kolejna nowa funkcja, która pojawi się popularnym już serwisie randkowym. Aplikacja Match reklamuje się jako miejsce spotkań prawdziwych ludzi, którzy naprawdę chcą się umawiać. Ale gdyby Ci prawdziwi ludzie potrzebowali dodatkowego wsparcia, AskMatch działa jak trener randek – to prawdziwy człowiek, którego zadaniem jest wysłuchanie Twoich problemów związanych z randkami i udzielenie Ci porad. Prawdopodobnie może się to okazać bardziej produktywne niż ciągłe narzekanie znajomym. Oczywiście opcja ta będzie dodatkowo płatna.

Blindlee

Blindlee to kolejna aplikacja randkowa, która opiera się na rozmowach wideo. Tutaj jest jednak trochę inaczej – Ty i osoba, z którą rozmawiasz na czacie wideo, jesteście rozmazani. Rozmawiacie przez trzy minuty, tak naprawdę nie widząc siebie nawzajem, z pomocą podpowiedzi konwersacyjnych, po czym kobieta może zdecydować, czy chce wyostrzyć swój obraz. Aplikacja jest dostępna tylko w niektórych miastach na całym świecie.

NIM

W dziedzinie aplikacji randkowych opartych na wyznaniach religijnych NIM jest nową opcją dla muzułmanów, którzy myślą o małżeństwie, a nie o randkach bez zobowiązań. W opcjach możesz sprecyzować wyznanie sunnickie lub szyickie, zaznaczyć, czy przestrzegasz prawa szariatu i poprosić opiekuna w aplikacji o nadzorowanie rozmów i z łatwością rozmawiać o religii i wartościach rodzinnych.

Nowe propozycje kontaktów są „ręcznie” wybierane dla Ciebie każdego dnia, kobiety inicjują rozmowy, a użytkownicy mogą wybrać preferencje dotyczące płci. NIM dopiero zaczyna rozszerzać swój zasięg geograficzny.

Najpopularniejsze aplikacje randkowe dla odważnych – S’More

S’More, który jest dostępny tylko w niektórych dużych miastach Stanów Zjednoczonych, również bazuje na rozmytym obrazie. Na początku dostajesz pięć propozycji osób z zamazanymi zdjęciami profilowymi, dzięki czemu możesz skupić się na przeczytaniu wszystkich informacji w opisie. Znajdują się tam podstawowe fakty, nagrane głosowe odpowiedzi na osobiste pytania, ulubione piosenki i nie tylko.

Gdy zaczniesz wchodzić w interakcję z daną osobą, jej zdjęcie profilowe zacznie się robić coraz wyraźniejsze. Możesz także uzyskać informacje zwrotne z aplikacji na swoim profilu i sprawdzić współczynnik dopasowania. Nie ma to jak analiza matematyczna, która zmusi Cię do większego wysiłku.

Ship, czyli pisz z innymi użytkownikami

Aplikacja randkowa Ship angażuje do pomocy Twoich przyjaciół. W aplikacji budujesz sieć znajomych i zmuszasz ich do ciężkiej pracy związanej z dopasowywaniem, przeglądaniem profili i sprawdzaniem, jak dobrze pasujesz się do potencjalnych partnerów. Jeśli jesteś nieśmiały, ale Twoi znajomi nie, ta aplikacja będzie dla Ciebie idealna.

Wowzer

Wiesz, czym każdy może się pochwalić? Psami. I tak, oczywiście, istnieje aplikacja randkowa dla ludzi, którzy mają i kochają psy – i którzy nie są przeciwni używaniu psiej urody, aby umówić się na randkę. Aplikacja pozwala na poznanie ludzi, którzy mają fioła na punkcie swoich czteronożnych. Jest to obecnie najpopularniejsza aplikacja randkowa tego typu.

Czy Twój szczeniak jest wystarczająco słodki, aby zapewnić Ci znalezienie tej jedynej? To się jeszcze okaże. Jednak więź związana z posiadaniem psa – i innymi, zwyklejszymi tematami rozmów – wydaje się pożyteczna, a tego właśnie brakuje zwykłym aplikacjom randkowym.